تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


شروع مراسم شاه حسين روشت بزرگ

هيئت هاي روستامون از روز پنج شنبه مراسم شاه حسين و واي حسين را به صورت رسمي آغاز كردند.
ولي در اين بين چيزي كه مايه نگراني اهالي هيئت پيروان حسيني روستامون بود ،علت دقيقترش را نمي دانم چرا از پنج شنبه شب بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء اين هيئت با سابقه تشكيل نشد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ولي از حق نگذريم امسال بقيه هيئات روستامون براي امام حسين خوب نوكري مي كنند و خادم خوبي هستند.

از شما مردمان نواحي دور نزديك اين روستا دعوت مي كنم به اين روستا بياين و ببينيد هر آنچه را گفتم.

حق مطلب ادا شود اي كاش روزي شود كه يك هيئت واحد در مراسم پرشور و تاريخي شاه حسين داشته باشيم.حداقل مثل طشت گذاري كه جلوي افراط در برگزاري اش گرفته شد؛ اين مسئله درد بزرگي است كه بايد با اتحاد و رعفت و مهرباني افراد روستامون محقق شود.من نمي گويم هيئت ها كلا جمع شوند بلكه مي گويم در اين مراسم تا علم بندي كه شاه حسين و واي حسين برگزار مي شود برنامه ريزي شود كه مسؤليت همه افراد را يك روزي بزرگان و ميانداران يك هيئت به عهده بگيرند و برگزاري عزاداري با رعايت نوبت به يك هيئت برسد در اين صورت هم حس رقابت براي برگزاري هر چه بهتر مراسم عزاداري انجام مي شود و هم از ناموزوني و چند صدايي با طبل هاي بزرگ جلوگيري مي شود.

باز مي گويم من شايد نقشي جز نوشتن و نقد هر آن چه را كه مي بينم ندارم ولي خدا را شاهد مي گيرم از تفرقه و چند صدايي بيزارم.

هدف از نوشتن اين وبلاگ هم اتحاد و يكپارچگي روستامون و هم دعوت به ترويج نماز است .